ОБІЙМИ МЕНЕ…

Зради, сварки, грюкання дверима і відчуження найближчих людей – це не причина розлучень. Це просто симптом, що у нас щось йде не так. Що ми не чуємо одне одного.
Вам не здавалося, що сварки у парах відбуваються за одинаковим сценарієм: один нападає, інший захищається, або закривається в собі, в телефоні, в комп‘ютерній грі. Чи знаєте що відчуває ваш партнер там, у схованці?
Якщо знаєте, вітаю.
Швидше за все, у вас є проблеми в шлюбі.
Бо цього не знає ніхто. Бо дві різні людини – це дві різні історії.
І коли вони вони приходять разом у терапію, то дивуються, як мало насправді знають одне одного. Та ще більше вони дивуються тому, як мало знають самі про себе. Про свої страхи, далеко заховані образи, ніколи непроговорені бажання. 
Якщо ви з партнером вирішили піти на сімейну терапію, то ви вже зробили півшляху. Дійти вдвох до якоїсь точки, особливо в період бурь і штормів – це подвиг.
Так як пацієнту важливо не просто вижити після операції, а продовжувати жити добре і якісно, так і в терапії пар – хочеться розуміти, що нам ПІСЛЯ буде точно краще ніж ДО.
І для цього є ЕФТ – Емоційно Фокусована Терапія Пар – клінічно доведений ефективний метод, який допомагає заново відбудувати зв‘язок.Ціллю терапії є досягти таких відносин в сім”ї, аби кожен відчував близькість, довіру і прийняття. Це коли є певність – я можу вивернути душу перед найближчою людиною і вона прийме мене, сприйме мої слова і протягне руку.Як цього вдається досягти?

Фокус на емоціях. Тих емоціях, які б‘ють через край, або, навпаки – зчезли, затупилися і десь поділись.
ЕФТ спочатку дає можливість подружжю почути одне одного по-новому. Вийти із звичної пастки сварок і претензій. А потім, коли вони мають відчуття того, що я важливий чи важлива, то можуть відкритися.
Ефект першої стадії – мене, нарешті, чують. Нарешті, помічають. Друга стадія – ми проговорюємо і лікуємо старі рани, які нанесли одне одному під час наших душевних штормів. І третя – ми вчимося жити по-новому, спілкуватися по-новому.
З мого досвіду – чим раніше пара звернеться по допомогу, тим швидше вони досягають цього ступеню.
Якщо ви разом довго, і весь цей довгий час було багато непорозумінь і сварок, якщо з дитинства у вас не було доброї моделі щасливого подружнього життя батьків, то ми вчимося цього разом.
Я знаю точно, що немає більшої цінності в світі аніж добрі сімейні і дружні стосунки. Адже це так важливо знати, що хтось на цій земній кулі буде поруч тоді, коли мені важко. Підставить плече і витре сльози.

Що таке щаслива сім’я? Чи може сім’я бути щасливою постійно, чи нам відпущено лише короткі миті радості вдвох?
Засновниця методу Емоційно Фокусованої терапії – Сью Джонсон вже 30 років дає відповіді на ці питання.
Отже, сім’я надійна і безпечна тоді, коли між нами достатньо довіри, коли ми можемо собі дозволити бути щирими і емоційними одне з одним. І, навіть, якщо ми сваримось чи маємо розходження, ми достатньо довіряємо одне одному, аби в ці найдражливіші і найважчі моменти бути разом, а не по різні сторони барикад. І в такі моменти ми також відчуваємо що цінні для партнера, а не покинуті. Ось це і є справжня здорова і надійна прив’язаність.

У своїй практиці, яка базується на методі Сью Джонсон, я пропоную парам, які живуть вдома «як на війні» побачити, що насправді відбувається між ними, які «словесні» кулі пролітають між ними і які автоматичні реакції і конфлікти застрягли в сім‘ї. А потім, після аналізу, двоє унікальних людей можуть наблизитись одне до одного, створити, віднайти чи заново побудувати безпечний емоційний зв‘язок.

Ця терапія доведено працює для найрізноманітніших осіб. Навіть для тих, які пережили інсульти, рак, ветеранами війни.

Це унікальний досвід спостерігати, як люди стають ближчими одне одному, повертають у свій стосунок кохання, прийняття і близькість.
Дослідження засвідчили також, що навіть пари, які пережили зраду після терапії не просто залишаються разом, але визнають, що їх стосунки змінились в кращий бік, ніж були на початку відносин.
Більше можна прочитати ось тут: http://iceeft.com/eft-research/

Софія Гордієнко-Терлез, Бельгія.
Психолог, сертифікований психотерапевт в методі ЕФТ пар.

 

Коментар