📖«У пастці депресії» (Алекс Корб)

Ваш мозок – це система позитивного зворотного зв’язку; нерідко результати можна побачити вже після однієї крихітної зміни.

Згадуйте щасливі моменти. Щасливі спогади підсилюють вироблення серотоніну в передній частині поясної кори.

Прийміть рішення. Коли немає визначеності, зростає активність мигдалевидного тіла. Щойно ви приймете рішення – навіть незначне – усе почне здаватися можливим.

Зосередьтеся на тому, над чим маєте контроль. В основі хвилювання лежать передусім думки, а тривожність пов’язана радше з елементом фізіології на зразок тілесних відчуттів.

Дихайте глибоко. Якщо глибоко й повільно вдихнути повітря, а потім видихнути, можна заспокоїти симпатичну нервову систему і знизити стрес.

Погоджуйтесь на прийнятне. Нерідко ми хвилюємося, оскільки прагнемо зробити найкращий вибір або бажаємо встигнути з усього якомога більше. Не намагайтеся бути досконалими чи бездоганними, будьте просто хорошими. Не намагайтеся бути найщасливішими, будьте просто щасливими.

З’ясуйте, що для вас важливо. Дослідження показали, що концентрація на цінностях знижує стресову реакцію мозку.

Приймайте рішення «за», а не «проти». Концентрація на ймовірно негативних наслідках ускладнює прийняття рішень. Ініціативний вибір мети, до якої ми хочемо прийти, на відміну від рішення, вмотивованого прагненням уникнути чогось небажаного, змушує нас зосередитися на позитивному, принаймні ненадовго.

Записуйте те, що вас хвилює. Якщо ви, намагаючись заснути, відчуваєте неспокій або складаєте плани, запишіть свої думки. Перенесіть їх з голови на аркуш паперу.

Коментар