- І хоч різні автори й віддавали перевагу деяким навичкам з-поміж інших, загалом майже всі вони погодилися з тим, що потрібно розвивати навички чотирьох «К»: критичного мислення, комунікації, командної праці та креативності у розв’язанні проблем. Ми вважаємо, що саме цих навичок можна і треба навчати — і оцінювати володіння ними — у кожному класі, щодня. Та ми не пропонуємо навчати їх замість того, щоб вивчати матеріал: неможливо розвинути, приміром, навички критичного мислення без занурення в цікаві й непрості наукові праці. Однак потрібно докладати зусиль, щоб прискіпливо обирати науковий матеріал: адже нашою метою є заохотити дітей навчатися все життя, а не ставити заучування інформації вище за розвиток потрібних навичок.
- Сьогодні, коли інформація доступна за порухом пальця, знати більше за свого сусіда вже не так важливо. Набагато важливіше вміти ставити правильні запитання, критично оцінювати інформацію, формувати власну думку незалежно від інших, співпрацювати й ефективно спілкуватися.
- На нашу думку, саме триєдність знань, навичок та мотивації має лежати в основі усього навчання в новому столітті. І з цих трьох, як ми вважаємо, найважливішою є мотивація; і саме її сучасні школи руйнують найбільше. Якщо учні матимуть внутрішню мотивацію, вони набуватимуть нових навичок і вивчатимуть новий матеріал упродовж усього життя, а це, своєю чергою, допоможе їм стати успішними в еру інновацій.
- Освіта на всіх рівнях має ставити собі за мету ознайомити учнів із широким спектром можливостей і допомогти їм знайти те заняття, яке приносило б їм задоволення. Майже кожна дитина у п’ять років має до чогось схильності й отримує від чогось задоволення! У всіх країнах світу дошкільнята сповнені захоплення, цікавості й дослідницького інтересу, чого не скажеш про старшокласників, у яких бажання вчитися вже давно зникло. У цьому й полягає проблема. Просто переходити з класу в клас ще не означає навчатися чи розвивати навички.