Крута підказка № 4 для батьків підлітків, які шукають друзів

Сором’язливість може з’явитись або посилитись в підлітковому віці, оскільки з’являється нав’язливе  внутрішнє питання, яке здебільшого супроводжує соціальні ситуації – «А що вони про мене думають (подумають)?». Дитина в підлітковому віці хоче справляти позитивне враження на групи однолітків, які є для неї значимі.

Насправді, навіть дорослі продовжують хотіти справити враження на значимих для них людей. Таке прагнення закодоване еволюцією в нашому мозку. Споконвіків для однієї людини вижити самотужки без підтримки  групи було складно і виснажливо, а деколи і неможливо, тому людський мозок має важливе завдання: допомогти своєму власнику доєднатись або залишитись в межах своєї групи.

Саме тому для підлітків соціальні ситуації  стають викликом, оскільки вони весь час моніторять реакцію оточення на себе. Щоб допомогти своїй дитині здобути трішки більше впевненості в соціальних ситуаціях:

  • запропонуйте своєму підлітку скласти список «Я пишаюсь собою», який містить сильні сторони, риси, здобутки дитини;
  • розмовляйте з дитиною про її особливі якості, риси характеру, темпераменту, інтереси, які роблять вашу дитину неповторною особистістю;
  • нагадайте вашій дитині, що думка – «А що про мене подумають?» – є безсенсовною і некорисною, веде до сором’язливості та невпевненості. Адже, ми ж не можемо контролювати те, що про нас думають оточуючі, як би ми не намагались ;))

Більше про соціальні навички, які допоможуть розбудувати мережу друзів, ваші діти можуть дізнатись на Тренінговому курсі розвитку впевненості в собі та соціальної компетентності для підлітків “Soft Skills”

Коментар