📖«Атомні звички» (Джеймс Клір)

✅ Надзвичайно легко переоцінити важливість одного визначального моменту й недооцінити вагу щоденних невеличких покращень. Ми занадто часто переконуємо себе, що значний успіх потребує масштабних дій. Тим часом покращення завбільшки в 1% не дуже то й впадає в око (а подеколи навіть і зовсім не впадає), але воно, особливо в довгостроковій перспективі, може відіграти набагато істотніше значення. Різниця, яка через деякий час може привести до незначного покращення, неймовірна.

✅ Майстерність вимагає терплячості. У роздягалці «Сан Антоніо Сперс», однієї з найуспішніших в історії НБА команд, висить цитата громадського діяча Якоба Ріїса: «Коли мені здається, що на те немає жодної ради, я йду й дивлюся на каменяра, який лупає цю скелю вже всоте, а нею всього-на-всього пробігла тріщина. Але за сто першим разом вона розколеться навпіл, і я знаю, що розколов її не останній удар, а всі попередні». Усе велике починається з малого. Зародком кожної звички стає єдине, крихітне рішення. Однак коли це рішення повторюється, звичка проростає і міцнішає. Вкорінюється й розростається гіллям. Позбутися шкідливої звички – це як викорчувати із себе міцний дуб. Набути корисної звички – це як поступово, день за днем, ростити тендітну квітку.

✅ Найефективніший спосіб змінити свої звички – зосередитися не на тому, чого ви хочете досягнути, а на тому, ким ви хочете стати.

✅ Реальні причини звичок мають значення не лише тому, що можуть забезпечити вам кращі результати (хоча вони насправді на таке здатні), а й тому, що вони можуть змінити ваше уявлення про себе.

✅ Чотири закони поведінкової зміни – це простий набір правил, якими ми можемо скористатися для набуття корисніших звичок. Це такі закони: зроби це очевидним (1), зроби це привабливим (2), зроби це легким (3), зроби із цього задоволення (4).  

 

Коментар