MBSR: програма подолання стресу на основі майндфулнес

🌿 MBSR – це підхід для вирішення психологічних труднощів людей, що з’єднує концепцію усвідомленості (mindfulness) з ідеями  управління своїм стресом.  Ця програма визнана на офіційному рівні в якості ефективного засобу терапії та рекомендована в протоколах терапії для різних психологічних труднощів.

🌿Метою програми – звільнити людей від схильності автоматично реагувати на думки, емоції, події життя. Програма довела свою ефективність при депресіях, підвищеній тривожності, синдромі хронічної втоми, безсонні, порушеннях харчової поведінки та ін. Ядром програми є освоєння навичок усвідомленості шляхом адаптованих технік медитації (mindfulness meditation).

🌿 MBSR – це практичний підхід, який тренує увагу, дозволяє людям розвивати усвідомленість, глибоке розуміння теперішнього моменту і, як наслідок, дозволяє робити мудрий вибір в діях, справлятись зі стресом, тривогою, депресією та хронічним болем. 

🌿 Програма науково обґрунтована та рекомендована в протоколах лікування різних розладів, створена та розроблена в Медичному центрі університету штату Массачусетс у 1970-і рр. професором Джоном Кабатом-Цинном. MBSR використовує поєднання медитації уважності, усвідомлення тіла та вивчення моделей поведінки, мислення та емоцій. 

🌿 Майндфулнес можна розуміти як неосудне прийняття та “відкрите” дослідження свого досвіду, включаючи відчуття тіла, думки, емоції, імпульси та спогади, з метою зменшити стрес та підвищити ментальний імунітет.

🌿 Протягом останніх 40 років практики та майндфулнес-програми були предметом клінічних досліджень, котрі довели, що регулярні медитації сприяють зниженню стресу, стабілізації та поліпшенню якості життя.

🌿 Програма складається з 8 занять, 1 дня мовчазного ретриту між 6 і 7 тижнями, що послідовно навчають навиків взаємодії зі стресорами, розвивають емоційний інтелект та допомагають приймати усвідомлені рішення.

🌿Тривалість заняття 2-2,5 год, залежно від кількості учасників.

🌿 Ми пропонуємо Вам 2 форми занять: 1) заняття онлайн за допомогою програми Zoom та 2) наживо в офісі.

🌿Вартість програми – 7000 грн (вартість включає 30 годин курсу, в т.ч. день ретриту, матеріали для домашніх практик).

🌿ДЛЯ КОГО КОРИСНА ЦЯ ПРОГРАМА?

– для людей, котрі переживають хронічний стрес;

– для людей, котрі мають повторювані епізоди депресії чи  страждають від надмірної тривоги;

– для людей, котрі прагнуть розвитку більшої усвідомленості та освоєння практик медитації.

🌿 ПЕРЕВАГИ КУРСУ ДЛЯ ФАХІВЦІВ РІЗНИХ ГАЛУЗЕЙ:

🔹 ПСИХОЛОГИ І ПСИХОТЕРАПЕВТИ зможуть мати вищу концентрацію уваги на процесі взаємодії  та психічному статусі клієнта впродовж сесіі, а також розвивати метакогнітивний рівень, чітко усвідомлювати свої внутрішні процеси, що може допомогти підвищити якість терапіі та знизити рівень вигорання та реактивності.

🔹 КЕРІВНИКИ ТА МЕНЕДЖЕРИ – все більше світових компаній (Google, Apple та ін.) впроваджують майндфулнес до робочого процесу і отримують з того чудові результати в якості праці та креативності фахівців. Уважність і усвідомленість підвищують уважність керівника до взаємодії, до процесів між працівниками та підрозділами, вивільняють креативний потенціал та вміння бачити проблемні ситуації з різних ракурсів, що сприяє розвитку критичного мислення та розумним діям, зменшує імпульсивність в прийнятті рішень. Багато світових лідерів за допомогою медитацій налаштовуються на важливі зустрічі 

🔹ЛІКАРІ – програма підвищує концентрацію уваги до процесу та ургентних завдань, окрім того MBSR курс першопочатково  був створений для людей, які потерпають від хронічного болю. Практика усвідомленості не позбавляє болю, але дозволяє справлятись з болем, сприймаючи його в інший спосіб, що впливає на інтенсивність болю та дозволяє пацієнтам поліпшувати якість життя, розширюючи сфери своїх активностей та отримання ресурсів від життя

🔹HR-ФАХІВЦІ – для управління людськими ресурсами в компанії часто необхідна витримка, вміння вирішувати труднощі взаємодії між працівниками та приймати непрості та нестандартні рішення. Практики майндфулнес вивільняють від емоційних необдуманих реакцій та сприяють формуванню своєї скарбнички корисних інструментів управління стресом та вміння бачити суть проблеми

🔹ВЧИТЕЛІ, ВИКЛАДАЧІ – все більше американських та європейських шкіл та університетів (Оксфорд, Стенфорд та ін) впроваджують майндфулнес до навчального процесу. Пілотне дослідження наших тренерів MBSR та магістрів Програми клінічної психології з основами КПТ Українського католицького університету (Львів, 2018-2019р.) виявило, що вчителі, які практикували майндфулнес 8 тижнів знизили свою тривожність, подолали безсоння, відкрили в собі ресурс до навчального процесу і впровадили хвилинки медитацій для учнів, що показало дослідникам, як в дітей знизилась тривожність та агресивна поведінка, підвищилась емпатія в класі.

🔹 СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ – дослідження довели, що за 8 тижнів практики в нас розвивається острівкова зона кори головного мозку, яка відповідає за емпатію. Що це означає? Це означає, що ми можемо мати співчуття до людей, які страждають і для яких немає дороги назад (термінальні хворі). Співчуття відрізняється від жалості тим, що співчуваючи, ми вчимось бачити за стражданням людину, іі історію, іі життя, а не лише біль та проблему. Це також дозволяє нам не вигорати емоційно. 

🌿 Отриманий сертифікат міжнародного зразка від Української майндфулнес асоціації  (Ukrainian Mindfulness  Association) дозволить вам отримати першу сходинку на шляху вашого тренерства в курсі MBSR і надалі ви можете вчитись в Європі чи незабаром і в Україні на тренерів, які проводять групові заняття.

🌿 ІНСТРУКТОРИ ПРОГРАМИ:

 Юлія Стадницька  – акредитована КПТ-психотерапевтка, акредитована схема-терапевтка, сертифікована MBSR/MBCT інструкторка, голова Української майндфулнес асоціації, доцентка кафедри клінічної психології Українського католицького університету, співзасновниця центру розвитку особистості Fizis

 Олена Муха – акредитована EMDR – психотерапевтка/супервізорка, акредитована схема-терапевтка, сертифікована MBSR/MBCT інструкторка, голова Секції майндфулнес терапії Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії, співзасновниця центру розвитку особистості Fizis

Інструкторки сертифіковані за міжнародними стандартами, практикують майндфулнес та впроваджують його в психотерапевтичну роботу. Активно організовують дослідження впливу майндфулнес практик на дорослих та дітей

🌿 СТРУКТУРА ПРОГРАМИ

Зустріч 1 Що таке майндфулнес? Все з нами є більш правильно ніж не правильно
Зустріч 2 Сприйняття і креативна відповідь: як ми сприймаємо світ і себе
Зустріч 3 Майндфулнес дихання і тіла в русі: задоволення і сила в навичці бути присутнім
Зустріч 4 Усвідомлення наших патернів стресової реактивності: куди б ти не йшов – ти вже там
Зустріч 5 Робота зі стресом: усвідомлена відповідь замість реакції
Зустріч 6 Стресова комунікація: майндфулнес стосунків
Зустріч 7 Життєві вибори: як я можу найкраще подбати про себе?
Зустріч 8 Усвідомлене життя: підтримуємо свою практику

 

🌿 Для реєстрації на програму заповніть, будь ласка, наступну Гугл-форму

https://forms.gle/Q7uVij56gWSHuxA2A

🌿 Відгуки про курс MBSR ви можете побачити на нашій сторінці в Facebook

https://www.facebook.com/fizis.net/

🌿 Виникли питання?

Пишіть нам на пошту fizislviv@gmail.com

або телефонуйте чи пишіть на Viber, Telegram, WatsApp: ☎+380685315131