📖 «Твій мозок – суперзірка!» (Кайя Норденген)

🟢Якщо спожита їжа швидко розчиняється на язику, мозок думає, що ви їсте менше, ніж насправді.

🟢Серед усіх харчових інгредієнтів найбільше ми прагнемо саме солі, жиру та цукру. Про це добре знають в харчовій індустрії, де щоразу випускають продукцію настільки багату на ці три компоненти, що наш центр винагороди просто шаленіє. Це приводить у захват наш мозок і змушує його хотіти такі вироби ще більше. Потреба поласувати солодкою, жирною і солоною їжею можу бути вродженою і набутою. Найчастіше саме батьки привчають нас до винагороди солодким. Змалечку ми часто чуємо, що коли зробимо уроки без нарікань, то отримаємо десерт. Згодом, у дорослому віці, це може призвести до нездорового способу харчування, коли ми на рівні підсвідомості використовуємо їжу як винагороду і розраду.

🟢Мозок інтерпретує сигнали з органів чуття і подає їх свідомості в найкращий можливий спосіб. Однак він не завжди забезпечує точне зображення світу у відповідний момент. Часом це те, яким світ мав би виглядати. Завдяки інтерпретації мозок допомагає нам зрозуміти, що ми нюхаємо, чуємо, пробуємо на смак і бачимо.

🟢Мозок орган, що споживає найбільшу кількість енергії у відношенні до його маси. Тому він любить, коли ми наїдаємося досхочу. Це пояснює, чому він купається в гормоні щастя – дофаміні, коли ми їмо продукти з високим вмістом цукру й жиру, адже давня частина мозку й далі думає, що нам цього не вистачає.

🟢Музика – це віднайдення ідентичності.

🟢Коли ви слухаєте музику, активується частина базальних ганглій або ядер, яка називається прилеглим ядром. Просто ядро – це також центр любові та прагнення. Коли воно активується, нейрони, що містяться в стовбурі головного мозку, виділяють дофамін.

🟢Першочерговим завданням пам’яті є підвищення можливості нашого виживання.

🟢В середньому мозок людини містить 86 мільярдів нервових клітин, з них 16 мільярдів містяться в корі. Жоден інший вид не має в корі більше нервових закінчень, ніж людина.

🟢Кора мозку є місцем думок, мови, характеру і розв’язання проблем. Вона робить людей людьми.

Коментар