📖«Компас емоцій» (Ілсе Санд)

Прислухайтеся до делікатних і вразливих почуттів, що лежать в основі гніву.
Якщо гнів зумовлений тим, що хтось перейшов ваші межі, можна висловити свої думки як побажання. Тим, хто звик виражати гнів у таких ситуаціях, можна спробувати новий підхід: відшукайте приховане побажання і поговоріть про нього. Якщо гнів приховує ваші вразливі почуття, відверта розмова про низ сформує набагато кращий зв’язок. Обговорення безпорадності, тривоги або смутку замість гніву підкаже вам новий підхід чи тактику, яка зробить ваші відносини теплішими.

Розкажіть про свої наміри і бажання.
Якщо ви інформуватимете своє оточення про те, чого прагнете і бажаєте, вас розумітимуть краще. Висловлювати побажання вголос – це вияв самоповаги. Хоч не завжди все складається так, як хотілося б, усе ж ви почуватиметеся краще, якщо скажете про те, чого хочете, а не змовчите. Якщо ви проінформували людину, які дії для вас є небажаними, а непорозуміння триває, буває корисно вказати на подальші наслідки такої поведінки, наприклад: «Якщо наступного разу ти запізнишся, я на тебе не чекатиму».

Дайте волю радості й щастю.
Якщо ви хочете мати більше позитивних почуттів у житті, додайте приємних активностей у повсякдення. Чи маєте звичку дозволяти одному дню перетікати в інший і не задумуватися про те, як минув кожен із цих днів? Випробуйте новий підхід: спробуйте ретельно планувати графік в знаходити час для речей, якими справді хочете займатися. А також не оминайте нагоди для хороших вчинків. Є ще один спосіб посилити відчуття радості – працювати над своїми стосунками. Добробут людини суттєво залежить від якості стосунків.

 

 

 

 

 

 

Коментар