📖«Не примушуй себе. Альтернатива сили волі» (Бенджамін Гарді)

  • Ті, хто знається на проектуванні середовищ, розуміють, що внутрішній і зовнішній світи особистості не мають чітко окреслених меж. У психологічних дослідженнях розрізняють внутрішню та зовнішню мотивацію, але насправді внутрішнє та зовнішнє часто переплітаються. Коли ви змінюєте середовище (наприклад, оточуєте себе іншими людьми), змінюються й ваші думки та емоції. Ці внутрішні перебудови впливають на ваші цінності і мрії, а це спричиняє нову зміну оточення. Отже, коли ви змінюєте умови, у яких перебуваєте, то проактивно формуєте себе нового. Ви формуєте власний світогляд через проактивний вибір того, що отримуєте ззовні: яку інформацію споживаєте, які люди вас оточують, які місця відвідуєте, які враження переживаєте.
  • Замість називати оточення чи обставини своїм ворогом, дуже важливо усвідомити, що оточення — це можливість змінити себе як особистість. Нова інформація, нові взаємини та новий досвід — шлях до змін.
  • Як взаємодіють тіло і свідомість, так і ви зі своїм оточенням впливаєте одне на одного. Змінюєте частину — змінюється й ціле. Середовище великою мірою впливає на ваш ментальний та емоційний стан.
  • Керол Двек, видатна професорка психології зі Стенфорду, виявила, що людям, які думають, начебто їхній розум фіксований і незмінний, дуже важко навчатися. Щойно ці люди наштовхуються на найменшу складність чи негативний зворотний зв’язок, вони ментально ламаються і здаються. І навпаки: ті, хто вважає, що їхній розум гнучкий, мають значно більше шансів рости й змінюватися. Вони як та глина змінюються під впливом досвіду, особливо складного чи нового.
  • У житті неможливо повністю підготуватися до чогось. Завжди буде стрибок, більший або менший, від теорії до практики. І це не сила волі. Такий стрибок у нове середовище є інстинктивним, схожим на механізм виживання. Ви відразу ж почнете адаптуватися до нової ролі та оточення. Тож замість пробувати набути навичок когось, ким хочете стати, створіть собі середовище, яке вимагатиме від вас цих навичок.
  • Щоб чітко бачити своє життя та цілі, потрібно регулярно давати собі можливість перезавантажуватися. Можливо, ви не маєте цілого тижня на відпочинок. Тоді почніть планувати «дні поза зоною зв’язку»: візьміть вихідний від роботи та виділіть цілий день на відпочинок і відновлення. Саме під час відпочинку ви ростете і відновлюєтеся, щоб стати кращими майстрами своєї справи, коли знову повернетеся до роботи.
  • Кожна ідея у вашій голові походить із того, з чим ви мали справу. Те, ким ви стаєте, і те, що робите зі своїм життям, обмежується людьми довкола вас та якістю споживаної вами інформації.

 

Коментар