📖«Проект щастя» (Ґретхен Рубін)

🌱 Було з’ясовано, що рівень задоволення людини своїм власним життям дуже сильно залежить від слів, якими вона закінчує запропоновані їй речення, що починаються зі слів «Я радий (або рада), що я не…» чи, навпаки, з «Шкода, що я …». У перші дні після подій 11 вересня 2001 року найчастішою емоцією у людину (звісно, після співчуття) була вдячність. Вдячність – дуже важлива компонента щастя. Дослідження свідчать: люди, які регулярно переживають це почуття, почуваються щасливішими, більше радіють життю, здоровіші фізично, більше часу присвячують вправам. Почуття вдячності позбавляє людину заздрощів: коли ти вдячний за те, що маєш, то в тебе не виникає бажання отримати щось іще, або купувати не те і не стільки. А це, своєю чергою, допомагає не смітити грішми й бути щедрим до інших. За вдячністю йде терпимість, бо коли ти комусь вдячний, то розчаруватися у цій людині набагато важче. А ще через вдячність ми взаємодіємо зі світом природи, адже ніщо не викликає вдячності з такою легкістю, як споглядання природної краси.

🌱Відмовлятися бути щасливим тому, що хтось нещасливий, це практично те саме, що відмовлятися від їжі через те, що діти в Індії живуть упроголодь. Своїм нещастям ти не ощасливиш іншого, як не сказати, навпаки, беручи до уваги той факт, що люди щасливі частіше поводяться альтруїстично. У цьому й полягає циклічний характер Другої Чудової Істини: «Один із найкращих способів стати щасливою самій – ощасливити когось. Один із найкращих способів ощасливити когось – стати щасливою самій».

🌱Я спонукала себе ще дужче полюбити не тільки ті світлі моменти, що складали основу життя, а й проблеми, яких я не мала.

Коментар