Неформальна практика для смакування моментом

Прості практики майндфулнесу допомагають більше відчути та вкорінитися у поточний момент свого життя, що сприяє розвитку усвідомленості, цілеспрямованості та задоволення життям в цілому. Однією з таких майндфулнес-вправ є техніка «Поміть-Скеруй-Долучись» (Notice-Shift-Rewire).

Notice – Зверни увагу: Перший крок означає помітити, усвідомити, куди спрямована ваша увага. Переважно у цьому моменті ви помітите, що ваша увага розсіюється чи блукає. Вона залучена у звичний для мозку режим «автопілоту».

Shift – Скеруй: Другий крок полягає у тому, щоб скерувати свою увагу на поточний момент. Ви можете зробити це, спрямувавши увагу на будь-який об’єкт фокусування, як-от дихання, звуки, які є довкола і всередині тіла, відчуття у тілі або навіть до того, за що ви можете бути вдячні, практикуючи техніку G.L.A.D. (https://cutt.ly/VEsvS13).

Rewire – Долучись: останній крок може бути коротким або займати стільки часу, скільки вам буде зручно. Візьміть декілька митей, щоб по-справжньому насолодитися і вповні відчути цей досвід, який ви щойно мали. Ці короткі моменти дозволять вам посилювати зміни на рівні ваших повсякденних звичок.

Коли можна практикувати «Поміть-Скеруй-Долучись»? Будь-коли і будь-де. Ви можете практикувати її біжучи по сходах (фокусуватись на диханні), приймаючи душ (на звуках і відчуттях на шкірі), гуляючи (на живому, що є довкола). Чарівність цієї техніки полягає у тому, що вам не потрібно створювати спеціальні умови чи викроювати особливий час. Її також можна практикувати декілька разів на день, не відриваючись від своїх звичних зобов’язань чи планів.

Переклала Божик Софія, КПТ-інтерн.

Коментар