Крута підказка №1 для батьків дітей-підлітків: надихати та мотивувати свою дитину до подолання викликів в дружбі

Часто ми хочемо швидких результатів, прагнемо здобути бажане якнайшвидше та якнайповніше. І якщо не отримуємо чогось – то наша мотивація може згасати та віддаляти нас від мети.

Наші діти ще більше нетерплячі в процесі здобуття результатів, оскільки їхня лобна кора незріла на стільки, щоб мудро відтерміновувати здобуття бажаного. Це теж стосується дружби. Дитина може швидко здаватись, впадати у відчай, коли одразу не виходить здобути друзів.

Допомогти своїй дитині вірити в свої сили на дорозі пошуку друзів можна, нагадуючи про важливість процесу. Можна навіть експериментувати з метафоричними порівняннями, відповідними до віку дитини.

В нас є одна така чудова метафора, яка працює з підлітками: “Будувати дружбу – це чимось схоже на довгу мандрівку горами. Дружні стосунки – це довга дорога, на якій є різні перешкоди. Спочату ми стоїмо біля підніжжя гори перед початком підйому, так само у дружбі – на початку довкола нас може бути нове і маловідоме середовище людей. І так як на гору нас чекає подорож, так і дружба має свою дорогу і етапи. Спочатку ми підіймаємося на третину гори. І на мові дружби це означає, що ми знайомимося з новими людьми. Тоді далі – ми будуємо ближче знайомство з ровесниками, ініціюючи з ними розмови, і деякі з нових знайомих можуть стати для нас близькими знайомими. Тому на другій третині гори ми маємо близькі знайомства. А тоді далі – ми можемо входити у все ближчі стосунки з тими, хто має щось спільне з нами, з ким нам цікаво і хто відповідає взаємністю на наші спроби. І тоді ми можемо мати близьких друзів – тобто опинитися на першій вершині дороги дружби. Але це лише перша вершина, а дорога далі йде і попереду нас чекає ще багато цікавого, гарного, і також деяки нові виклики-вершини. В дружбі дуже важливий процес мандрівки, бо дружні стосунки змінюються і неможливо мати дружбу, не розвиваючи її”.

Зазвичай підлітки не визнають любові до метафор, проте за деякий час починають їх цитувати, вірячи, що це вони придумали собі їх))

Більше про соціальні навички, які допоможуть розбудувати мережу друзів, ваші діти можуть дізнатись на нашому Тренінговому курсі розвитку впевненості в собі та соціальної компетентності для підлітків “Soft Skills”

Коментар