📖«Як бути усвідомленим» (Анна Барнс)

☘️ Усвідомлення – це фокусування на магії поточного моменту. Замість того щоб шкодувати про минуле або турбуватися про майбутнє, краще зосередитися на накопиченні життєвого досвіду, спостерігаючи за цим процесом щодня і щогодини. Цей простий прийом неймовірно корисний, протягом життя він допомагає відволікатися від турбот і метушні для визнання та подяки. Саме усвідомлення дозволяє доторкнутися до чудового і дивовижного в нашому житті і почути мудрість наших сердець.

🍀 Перш ніж скочити з ліжка й поринути у буденні турботи, приділіть кілька хвилин тому, що вас оточує. Послухайте звуки навколо себе, зверніть увагу на те, що першим спало вам на думку. Сядьте, розправте спину, поставте ступні на підлогу і налаштуйте тіло. Зосередьтеся на диханні і дозвольте животу підійматися й опускатися. Уявіть, що вдихаєте ранковим світлом і що кожний вдих заповнює легені золотими променями сонця, що сходить. Відчуйте силу і готовність до початку нового дня. Усвідомленість – це здатність дивитися на речі живими очима.

☘️ Навряд чи ви зумієте досягнути усвідомленості одразу; це звичка, яку потрібно розвивати поступово. Краще робити це за допомогою маленьких кроків. Почніть з однієї-двох щоденних вправ. Ви можете спробувати концентруватися під час чищення зубів, прогрівання двигуна машини, коли відчиняєте двері або заварюєте чай. Яке б заняття ви не обрали, потрібно зосередити всю свою увагу саме на ньому. Коли ви виходите з дому, поспостерігайте, як рука охоплює дверну ручку, відчуйте зусилля, з яким вона повертається, прислухайтеся до звуків зовні… Повторіть кілька разів поспіль, і будете вражені, наскільки звичною стала концентрація. Ця нескладна вправа відкриє усвідомленості двері у ваше життя. Усе, що потрібно робити, – намагатися щодня приділяти усвідомленості хоча б декілька секунд.

☘️ Легко піддатися негативу і залишити поза увагою те, що насправді важливо. Один зі способів стати більш позитивним – бути вдячним. Люди, які виявляють щиру подяку, більш щасливі і здорові. Дуже важливо взяти тайм-аут, паузу, щоб гідним чином оцінити все, що ви зазвичай приймаєте як належне. Будьте вдячні своєму тілу: рукам за те, що вони так багато вміють, ногам за радість піших прогулянок, очам за те, що бачать красу навколо, а також серцю і легеням за те, що невтомно працюють для вашого існування. Це набагато правильніший підхід, ніж ремствувати на ті частини тіла, які, на вашу думку, не є ідеальними! Приділяйте щодня трохи часу міркуванням про те, за що ви вдячні: про здоров’я, близьких, собаку, сміх або прекрасний день.

Коментар