Неформальна практика CHANGE

Елейн Смуклер пропонує 6 майндфулнес-підказок як залишатися відкритими та цікавими до змін. Мета цієї неформальної практики CHANGE у тому, щоб навчитися досліджувати та втримуватись на «хвилях» змін, а також приймати цю подорож такою, якою вона є, без самокритики та осуду.

C: Choose to stay open – виберіть бути відкритими. Коли ми усвідомлено обираємо залишатися відкритими, то можемо  бути сміливими бачити всі відтінки досвіду, який переживаємо, а також багатство нашого життя загалом.

H: Have awareness of what is unfolding, moment by moment  –  усвідомлюйте, що відбувається, момент за моментом. Ключовий фокус уваги на тому, щоб помічати деталі: які я маю думки? які емоції я відчуваю? які є відчуття в моєму тілі? Коли ми перестаємо намагатися чинити опір змінам, ми можемо краще розуміти власний досвід та вчитися.

A: Adapt – адаптуйтеся. Адаптація має велике значення для виживання. Якщо ми навчимося адаптуватися, дозволяючи новій інформації (та викликам) розширювати нашу перспективу, а не відступати, ми зможемо краще рухатися у потоці життя.

N: Notice – зверніть увагу на те, як ви почуваєте себе у близькості до свого досвіду та спробуйте впустити більше доброзичливості. Коли ми дозволяємо собі бути присутніми неосудливо та м’яко, переживаючи той чи інший досвід, ми можемо помітити власну стійкість та енергію, так легше досліджувати зміни.

G: Generate wisdom – плекайте мудрість, пам’ятаючи про мінливість досвіду. Досліджуючи наші припущення, судження та мислення в цілому, ми відкриваємо можливості для розвитку мудрого мислення, яке допомагає розширювати та доповнювати наші погляди.

E: Enjoy – спробуйте знайти радість у тому, що пропонують зміни. Важливо бути відкритими до змін, але це не означає, що ви повинні постійно до них прагнути або нав’язувати їх собі. Серфити на хвилях змін це більше про баланс, ніж про швидкість. Не дозволяйте життю проскочити повз вас непомітно, а тому не забудьте зробити паузу та перевести подих.
Підготувала Божик Софія, КПТ-інтерн.

Коментар