📖«Нове «Я». Вплив медитації на свідомість, тіло і мозок» (Деніел Гоулман, Річард Девідсон)

🎨 На нашу думку, головний здобуток медитації – це не міцніше здоров’я чи ефективніший бізнес, а наближення до нашої кращої натури.

⚓️ Вчені з’ясували: що сильніше відчуття мети в житті мала людина, то швидше вона відновлювалася після стресорів. Відчуття мети і сенсу життя дає змогу людям легше справлятися з проблемами, дивлячись на них під новим кутом зору, а організму – швидше відновлюватися.

🗝 Психологічної стійкості можна навчитися. Однак ми не знаємо, скільки такий ефект триватиме. Припускаємо, що недовго, якщо учасники не продовжать медитувати. Регулярні практики майндфулнесу – ключ до перетворення стану на рису.

❣️ Медитації «Люблячої доброти» допомагають культивувати емпатію та співчуття до інших, а також до себе. Зокрема, це підтверджується змінами на нейробіологічному рівні: поряд зі співчуттям у мозку активуються ділянки, які відповідають за щастя. Любляча доброта також зміцнює зв’язки ділянок щастя й радості з префронтальною корою – зоною, критично важливою для керування поведінкою.

💧 Сфокусувавшись на візуальних деталях, звуках, смаках і відчуттях, до яких ми «звикли звикати», наша усвідомленість перетворила знайоме і звичне на свіже і цікаве. Ми на власному досвіді переконалися, що таке тренування уваги може збагатити життя, вимикаючи звикання через концентрацію на деталях «тут-і-тепер» та перетворення «забутого старого на нове».

🌱 Універсальна мета будь-якої медитації – підтримання уваги певним способам на певному об’єкті, як-от диханні. Численні наукові статті і дослідження підтримують ідею, що медитація веде до ліпшого утримання уваги або, якщо говорити термінами, пильності.

🧠 Нейронні структури мозку, що відповідають за увагу, можна натренувати. Це повністю суперечить усталеній думці, що увага автоматична, а отже, жодними тренуваннями її не змінити.

Коментар